Kňazi v našej farnosti

Farnosť je kresťanská obec, ktorú má na starosti predĺžená ruka miestneho biskupa - kňaz. Farníkov račianskej farnosti, od roku 2014, má v správe pán farár Zdenko Sitka.

Kapláni sa vo farnostiach striedajú zvyčajne na začiatku letných prázdnin, kedy sú do služby posielaní novovysvätení kňazi, ktorí sa najskôr stávajú kaplánmi - kňazmi, ktorí pomáhajú miestnemu farárovi. V súčasnosti má naša farnosť dvoch pánov kaplánov: Jána Fábika  a Karola Moravčíka

Významné osobnosti pôsobiace v našej farnosti

Skoro každá farnosť sa môže pochváliť významými osobnosťami, ktoré v nej pôsobili. Medzi najvýznamnejších kňazov, pôsobiacich v minulosti u nás, môžeme zaradiť 43 rokov pôsobiaceho kňaza Adama Hájeka a jeho nástupcu Františka Víťazoslava Sasinka. Neskôr to bol veľký národovec vdp. farár Móric Alster, pôsobiaci na fare v Rači 33 rokov a vdp. farár Vojtech Rudroff sa snažili pozdvihnúť morálnu a kultúrnu úroveň obce. Posledný menovaný sa taktiež pričinil aj o postavenie nového kultúrneho domu, je to budova bývalého kina Nádej.

 

Adresa

  • Rímskokatolícka cirkev
    Farnosť Bratislava - Rača
    Alstrova 121
    831 06 Bratislava

Úradné hodiny

Pondelok 16:00-17:00
Streda 16:00-17:00
Piatok 16:00-17:00

Správa cintorína

Správca cintorínskej agendy:
Dr. Martin Puhovich, PhD.
tel.: 0911 640 100
e-mail na správcu cintorína: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.