Tento článok popisuje stav Pastoračného centra v rokoch 2006-2010. Momentálne je Pastoračné centrum nedostupné pre verejnosť a pripravujeme jeho znovuotvorenie.

Čajovňa

V našej Farskej čajovni, ktorá vznikla v priestoroch Farského pastoračného centra, Vás radi privítame v príjemnom prostredí, pravidelne, každý piatok po mládežníckej sv. omši a v sobotu po večernej sv. omši.

Posedieť si môžete s príjemnými ľuďmi pri výbornom čaji, kapučíne, či hranolkách.

História Farskej čajovne siaha približne do jari-leta 2005, kedy sa začalo komplexnejšie prerábanie farských priestorov - tzv. pivnice na pastoračné centrum. Vtedy bola už silná idea na vybudovanie priestorov, kde by sme si mohli viacerí - starší i mladší, spoločne posedieť. Najmä v prípade zimných večerov je pekné, ak sa farníci spolu zídu napr. pri šálke čajíka alebo voňavej kávičky.
V našich priestoroch ponúkame slušné posedenie s kapacitou približne 40 ľudí pri 5 stoloch, bare a na balkóniku (v lógii).

Čo vám môžeme ponúknuť?

Určite Vám môžeme poskytnúť slušné a bezpečné posedenie v nefajčiarskom prostredí bez akýchkoľvek alkoholických nápojov v spoločnosti príjemných ľudí. Každý piatok okrem posedenia v čajovni sa môžete zúčastniť programu, ktorý sa bude uskutočňovať v rámci piatkových aktivít (diskusie, prednášky, videoprezentácie, film, scénky...)

Čo môžete ponúknuť vy?

Už len tým, že si prídete posedieť s priateľmi, nám urobíte radosť. Ak ale máte chuť zapojiť sa aj viacej, môžete prispieť napr. drobným pohostením pre našich hostí, môžete priniesť vašu obľúbenú hudbu a tak spríjemniť chvíle v čajovni. Môžete sa zapojiť do prípravy nápojov, jedál, môžete pomôcť s obsluhou alebo vymyslieť spločný program (hry).

Pre koho je čajovňa určená?

Prísť môže úplne každý, komu nie sú cudzie zásady slušného správania, kto si vie dobrú zábavu predstaviť aj "len" pri šálke čaju bez alkoholu a cigariet. Určite si tu svoje zázemie nájdu birmovanci, animátori ale aj starší ľudia našej farnosti.

A koľko to bude všetko stáť?

V Božom slove je napísané: "Zadarmo ste dostali, zadarmo dávajte". Čajovňa stála nemalé úsilie, ale aj veľa finančných prostriedkov zo strany pána farára Kohútka. V našich silách nie je možné vrátiť peniaze, ktoré oprava pivnice "zhltla".
Mnohí ľudia, ktorí dostali zadarmo od Pána Boha chuť obsluhovať druhých, chuť slúžiť, tieto svoje dary ponúknu aj Vám. Úplne zadarmo. Kto do našej Farskej čajovne príde, bude zadarmo obslúžený - naozaj k nám netreba chodiť s plnými vreckami peňazí.
Ak však budete spokojný alebo si všimnete, že mnohé samozrejmosti sa musia nejako zadovážiť, môžete zanechať dobrovoľný príspevok na chod čajovne. Z tohto "všimného" sa budú nakupovať čaje, cukor, aby sme vždy mali dostatok na Vaše obslúženie.

RK Cirkev, farnosť Bratislava Rača, Pastoračné centrum
Alstrova ul. 121, Bratislava

Čajovňu je možné využívať len pod podmienkou, že bude prítomný niekto zo zodpovedných ľudí, ktorí majú kľúče od Pastoračného centra. Prípadne je možná dohoda so správcom farnosti.