Tento článok popisuje stav Pastoračného centra v rokoch 2006-2010. Momentálne je Pastoračné centrum nedostupné pre verejnosť a pripravujeme jeho znovuotvorenie.

História vzniku

História nášho farského Pastoračného centra sa začala odvíjať niekedy pred rokom 1999. kedy sa začalo formovať spoločenstvo mladých ľudí, ktorí sa spoločne stretávali na stretnutiach pri príprave birmovania, na animátorských stretnutiach, spoločných posedeniach, či pri iných príležitostach.

Spočiatku boli tomuto účelu k dispozícii niektoré miestnosti priamo v budove fary (isto sa niektorí pamätajú na miestnosť s názvom "Evanjelizačka") a bola uspôsobená farská pivnica na konanie stretnutí alebo existovala možnosť využiť niektorý z objektov, ktorý sa nachádzal v areáli farského dvora ("Organáreň", "Unimobunka").

Po zmene kaplánov (marec 2002) a premiestnenia kaplánskeho bytu priamo do budovy fary, zostali voľné priestory (dve miestnosti - tzv. "Kaplánka"), kde sa mohli konávať stretnutia, namiesto zrušených dvoch objektov z farského dvora, ktorý sa úplne prerábal. Farská pivnica sa v tomto období využívala len zriedka, nakoľko priestory neboli vyhovujúce (chlad, vhkosť, temno, zápach z kanalizácie).

Až v decembri v roku 2004 sa dali veci do pohybu birmovaneckou brigádou, kedy sa pivnica kompletne vypratala, umyla a čakala až do leta, na zásah murárov, ktorí jej dali úplne novú tvár. Na jeseň roku 2005 sa z "Kaplánky" stala kancelária a stretnutia sa mohli ihneď plynule presunúť do nových priestorov práve vzniknutého Pastoračného centra - bývalej farskej pivnice.

V pastoračnom centre sú tri priestory, v ktorých sa môžu konať stretnutia, robiť prednášky alebo si posedieť