• Krst (3)
    Svätý krst je základom celého kresťanského života, vstupnou bránou do života v Duchu (vitae spiritualis ianua), ako aj bránou, ktorá otvára prístup k ostatným sviatostiam.
  • Zmierenie (6)
    Sviatosť zmierenia (spoveď) vysluhujeme v pracovných dňoch pred svätými omšami.
  • Manželstvo (4)
    Vstupné informácie pre snúbencov pred uzavretím sviatosti manželstva.
  • Birmovanie (4)
    Sviatosť birmovania tvorí spolu s krstom a Eucharistiou jeden celok „sviatostí uvádzania do kresťanského života“, ktorého jednotu treba zachovať.
  • Eucharistia (3)
    Eucharistia je prameň a vrchol celého kresťanského života. „Ostatné sviatosti ako aj všetky ekleziálne služby a apoštolské diela úzko súvisia so svätou Eucharistiou a sú na ňu zamerané.
  • Pomazanie chorých (2)
    Pomazanie chorých sa môže udeliť veriacemu, ktorý sa v dôsledku choroby alebo staroby začína ocitať v nebezpečenstve smrti. Môže sa opakovať, ak sa chorému zhorší zdravotný stav.
  • Kňazstvo (2)
    Posvätný stav (Ordo) je sviatosť, vďaka ktorej sa poslanie, ktoré Kristus zveril svojim apoštolom, naďalej vykonáva v Cirkvi až do konca čias.
  • Sväteniny (1)
    Sväteniny sú posvätné znaky ustanovené Cirkvou, ktorými sa posväcujú niektoré okolnosti života. Obsahujú modlitbu, ktorú sprevádza znak kríža a iné znaky.
    • Požehnania (4)
      Požehnávanie osôb, príbytkov a predmetov. Pozrite si zoznam požehnaní podľa benedikcionála.
    • Pohreby (3)
      Cirkevnými obradmi Cirkev vyprosuje zomrelým duchovnú pomoc a vzdáva úctu ich telu ako chrámu Ducha Svätého a súčasne živým prináša útechu nádeje.