O sviatosti zmierenia

Keďže nový život milosti, ktorý sme dostali v krste, neodstránil slabosť ľudskej prirodzenosti ani náklonnosť na hriech (čiže žiadostivosť), Kristus ustanovil túto sviatosť na obrátenie pokrstených, ktorí sa od neho hriechom vzdialili (KKC 297).

Ako postupovať - zmierenie

Sviatosť zmierenia (spoveď) vysluhujeme  v pracovných dňoch pred svätými omšami.

V prvopiatkovom týždni spovedáme v dolnom kostole pred svätými omšami, vo farskom kostole naviac na prvý piatok od 16.00, kedy je vyložená Sviatosť Oltárna a podľa možností aj počas sv. omší.

O vlastnostiach spovede

Naša ľútosť nad hriechmi sa musí podobať ľútosti márnotratného syna, ktorý vstúpil do seba, uznal svoju veľkú úbohosť, a tiež straty, ktoré utrpel, keď opustil tak dobrého otca.

O vlastnostiach spovede 2

Z ľahkých hriechov sa tiež treba spovedať – je to veľmi užitočná vec. Ako je aj pravda, že tieto hriechy odpúšťa aj ľútosť srdca, modlitba, pôst, almužna a účasť na svätej omši. Treba sa však z nich spovedať, a to z niekoľkých dôvodov.